Gruz, ziemia i inne problematyczne odpady w dużych miastach

Sortowanie odpadów praktykowane w większości miast i wsi, gwarantuje łatwiejsze radzenie sobie z problemem wszechobecnych śmieci. Kłopotliwe stają się jedynie trudniejsze rodzaje odpadów, na przykład gruz. Tego typu odpady wymagają powiadomienia odpowiednich służb, które właściwie zabezpieczą i usuną śmieci.

Właściwe sortowanie problematycznych odpadów

Wiele odpadów można sortować w typowy sposób – wystarczą ustawione w licznych miejscach, dostępne w określonych kolorach kontenery na śmieci w Białymstoku. Segregowanie jest wymagane przez prawo i podlegają mu praktycznie wszystkie śmieci powstające w gospodarstwach domowych i instytucjach. Dzięki istnieniu kontenerów i pojemników można zachować estetyczny wygląd miasta, bo nie powstają śmietniska jak miało to miejsce jeszcze do niedawna.

Odpady problematyczne i nietypowe

Dużo trudniej poradzić sobie z odpadami, których nie ma jak wrzucić do kontenera – chociażby gruz, ziemia, kawałki elewacji, drewna powstające często w wyniku rozbiórki budynków, czy prowadzenia prac remontowych. W takich przypadkach niezbędne jest zgłoszenie śmieci do odpowiednich służb. Wywóz odpadów tego rodzaju nie zachodzi regularnie, ale właśnie po dokonaniu zgłoszenia. Niekiedy udostępniane są specjalne, duże pojemniki, do których można wrzucać śmieci z budowy i wszelkie inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *